Fotogrāfija filmās

Fotogrāfija filmās

Fotogrāfija daudziem cilvēkiem ieņem svarīgu lomu dzīvē, vienam tā ir ikdiena, citam sava veida aizraušanās..

Rakts ir par mākslas filmām, kurās „dzīvo” fotogrāfija. Mūsu saraktā ir tās filmas, kurās fotogrāfija spēlē gan galveno, gan epizodisku lomu, un nav iekļautas dokumentālās un mācību filmas par fotogrāfiju.

Pie katras filmas OBJEKTIVS.LV sniegs savu vērtējumu.


„Le fabuleux destin d'Amélie Poulain” (2001) ***** 

Amēlija”

Žanrs: melodrāma / komēdija

 Stāsts ir par klusu un vientuļu meiteni vārdā Amēlija, kura cenšas pasauli padarīt labāku, un puisi - Nino, kurš arī ir vientuļš un kura pēdējā aizraušanās ir nedaudz dīvaina - krāt foto dokumentiem, izgatavotiem foto kabīnēs visā Parīzē, kurus ir saplēsuši un izmetuši ārā to īpašnieki, un par to, ka viņi viens otru atrod.

 Šī filma ir kā pasaka – ļoti viegla un romantiska, tā neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.


„Cidade de Deus” (2002) *****

Dieva pilsēta”

Žanrs: drāma / trilleris

 Filma ir par dažu puišu dzīvesstāstu, kuri dzīvo nelielajā pilsētiņā ar nosaukumu - Dieva pilsēta. Tur mudž no noziedzības, visatļautības un, protams, tur nevar iztikt bez narkotikām. Vietējā policija ar to cīnās, bet varbūt vienkārši izliekas, ka to dara, jo apzinās, ka pilnīgi ar to nevar tikt galā. Visi puiši dzīvo nabadzībā un lai mēģinātu mainīt stāvokli viņi laupa, nogalina, un kļūst par rūdītiem bandītiem. Starp viņiem ir viens puisis – Rokets, kuram kopš bērnības ir sapnis, un kurš atrodas ar fotokameru pareizajā vietā un pareiza laikā.


Ļoti spēcīga filma. To skatoties, rodas sajūta, ka viss, kas tur notiek ir realitāte.


„Blow Up” (1966) *****

„Fotopalielināšana”

Žanrs: drāma / detektīvs

 Filmas galvenais varonis ir jauns un talantīgs modes fotogrāfs Tomass, kura portfolio dēļ sievietes burtiski ir gatavas uz visu. Filmas gaitā varonis iekļūst detektīva cienīgā stāstā, gluži nejaušām pilsētas parkā nobildējot viņam ieinteresējušo pāri. Uz stipri palielinātiem kadriem redzams tas, kas ar „neapbruņoti aci” nav pamanāms, vai arī tas viss tikai liekas..

 Šī filma ir visvecākā no mūsu izvēlētajām, 60-to gadu vidus, iespējams tieši tāpēc to iekļāvām sarakstā.


„Paparazzi” (1998) *****

Paparaci

Žanrs: komēdija

 Paparaci ir sava veida mednieki, kuri ir gatavi uz visu noķerta kadra dēļ. Reiz parasts apsargs vārdā Franks, sev par nelaimi, satiek vienu no šādiem medniekiem – pieredzējušu paparaci fotogrāfu Mišelu. Šī tikšanās kļūst liktenīga viņiem abiem. Frankā pamostas paparaci instinkts, viņš riskē pazaudēt visu apmaiņā pret jaunu dzīvi, bet Mišels sāk šaubīties vai tas ko viņš dara ir pareizi..

Filma par paparaci fotogrāfiem, viņu ikdienu un apkārtējo cilvēku attieksmi pret viņiem.


 „The Bang Bang Club” (2010) ***** 

Snaiperu klubs

Žanrs: drāma

 Par „Snaiperu klubu” sauc četrus jaunus fotogrāfus, kuru uzņēmumi iemūžināja baltās valdes pēdējās asiņainās dienas Dienvidāfrikā. Tas ir pārsteidzošs un reizēm briesmīgs stāsts par fotoreportieriem un viņu neticamo varoņdarbu, uz ko viņi gāja, lai iegūtu pārsteidzošas fotogrāfijas.

 Filma parāda fotoreportieru dzīvi un ar ko viņiem nākas saskarties atrodoties karstajos punktos.

 

Ja Jums šī filma patika, iesakām noskatīties arī šo filmu - "One Hundredth of a Second".


„Palermo Shooting” (2008) *****

Fotografēšana Palermo

Žanrs: dāma

 Filmas galvenais varonis ir slavens vācu fotogrāfs Fins. Lai nofotografētu Milu Jakoviču, kura filmā spēlē pati sevi, Fins uz pāris stundām atlido uz Polermo. Bet tur viņš aizkavējas, lai iepazīstos ar burvīgo mākslinieci Flaviju, un lai tiktu skaidrībā ar dīvainībām, kuras ar viņu notiek.

 Dzīves jēgas meklējumi.. tikšanās ar nāvi..



„The Public Eye” (1992) *****

 Fotogrāfs

Žanrs: detektīvs / trilleris

 Stāsts par profesionālu fotogrāfu ar iesauku "Varenais Bernzini", īstajā vārdā Leons, Ņujorkā 40-tajos gados. Leons vienmēr ir pirmais īstajā vietā un laikā. Viņš pat apsteidz policiju un pirmais ierodas nozieguma vietā, fotografējot sensacionālos kadrus. Reiz Leons iekļūst lielās nepatikšanās, savukārt, arī tad viņš dara savu darbu, kuram velta visu savu dzīvi - fotografē, iemūžinot divu galveno mafijas klanu asiņainu slaktiņu.

 


Apkopojums:

Kad sākām rakstīt rakstu par mākslas filmām (veikt filmu atlasi), lielu daļu no tām jau bijām redzējuši iepriekš, pāris filmas pat vairākas reizes („Dieva pilsēta”, „Amēlija”, „Fotografēšana Palermo"), savukārt par dažām pat nebijām dzirdējuši. Tā kā šādu filmu ir daudz, izvēlējāmies tās filmas, kuras iesakām noskatīties ikvienam fotomīlim.

Ja tavuprāt, kādu labu filmu neesam pamanījuši, raksti, labprāt papildināsim sarakstu.

21.02.2012