PASNIEDZĒJS

Sveiks, Fotodraugs!

Mans vārds ir Artūrs, esmu profesionāls fotogrāfs un fotografēšanas kursu OBJEKTIVS.LV pasniedzējs.

Specializējos kāzu fotogrāfijā un individuālo fotosesiju uzņemšanā ārpus studijas. Manus darbus var aplūkot OBJEKTIVS.LV galerijās

Fotografēšanas kursus pasniedzu kopš 2008.gada. Ik gadu es uzlaboju fotokursu „Fotogarfēšanas pamati” programmu un šobrīd piedāvāju kursantiem lielisku iespēju iegūt stabilu pamatu ceļā uz fotogrāfiju 12 nodarbībās!

Man ir svarīgi, lai jebkurš audzēknis ne tikai pilnvērtīgi apgūtu savas kameras uzstādījumus, bet arī lai viņš uz apkārtējo pasauli iemācās skatīties savādāk - fotogrāfa acīm.

Atsauksmes:

"Vēlos teikt lielu Paldies par noderīgajiem fotokursiem iesācējiem! Esmu apguvusi savu foto kameru, uzzināju nianses kā izveidot interesantu un kvalitatīvu fotogrāfiju. Ļoti patika uzdotie mājas darbi un tas, ka tos analizējām nodarbību laikā visi kopā. Katrs Tavs ieteikums un "kļūdu labojums" veicināja tikai kvalitatīvāku fotogrāfiju uzņemšanu. Praktiskās nodarbības bija ļoti noderīgas un interesantas. Tagad uz fotogrāfiju skatos ar "citām acīm". Paldies Tev, ka dalījies ar savu pieredzi un zināšanām. :) Ļoti jauki un interesanti pavadīti pirmdienu vakari trīs mēnešu garumā. Lai jums viss izdodas arī turpmāk!" Kitija Ramza (2018)

"Paldies par ne tikai izglītojošajiem, bet arī jautrajiem pirmdienu vakariem trīs mēnešu garumā! Uzzināju un iemācījos daudz ko jaunu par fotogrāfiju, un nu jau fotografēšanai pieeju nopietnāk, esmu sākusi eksperimentēt ar fotoaparāta režīmiem un aksesuāriem. Pasniedzējs Artūrs savu darbu darīja ar lielu entuziasmu un prata aizraut. Mums bija lielisks kurss, nodarbības noritēja ļoti pozitīvā gaisotnē, neiztrūka arī humors. Šī ir lieliska iespēja ikvienam apgūt fotografēšanas pamatus pat ja mērķis nav kļūt par profesionālu fotogrāfu - iegūtās zināšanas noderēs, veidojot kvalitatīvus ģimenes fotoalbumus." Valentīna Ernstsone (2017)

"Vēlējos pateikt lielu paldies par Jūsu ieguldījumu manā tagadējā fotogrāfiju uztverē. Es tagad tiešām uz fotogrāfijām skatos nedaudz savādāk un mēģinu pieiet radošāk, no neierastākiem skatu leņķiem u.t.t. Liels paldies, ka atgriezāt man interesi un ticību maniem darbiem. Arī tagad esmu iesaistījusies vienā foto workshopā un esmu iesniegusi bildes dalībai Ventspils fotokonkursam. :) Paldies, man ļoti patika kursi! Tas, ka mums bija mājasdarbi un kopīgs plenērs, kur mēs neskaidrību vai neizdevušos kadru gadījumā varējām griezties pie Jums ar saviem jautājumiem. Ļoti patika kadrējuma darbs, kur izsniedzāt mums fotoattēlus no kuriem mums bija jāuzliek rāmis jaunām fotogrāfijām, kā arī visi Jūsu sameklētie piemēri un jautājumi, lai mēs nostiprinātu izpratni par konkrēto tēmu. Un protams mājasdarbu apspriede-tas bija tas, ko laikam mēs katrs gaidjām visvairāk, jo tieši ar mājasdarbu analīzi, Tu pats vari redzēt savas kļūdas, kā vienu un to pašu mājasdarbu izpilda citi, kas citiem ir sanācis vai varbūt neizdevies, analizēt un vērtēt savus un citu darbus. Lieliski pirmdienas vakari ar pamatu nostiprināšanu fotogrāfijā. :) Tagad es māku bildēt gan A, gan M režīmos ne tikai automātiskajā :D :) Paldies par iedvesmu! :) " - Ieva Kalniņa (2017)

"Kursi bija ļoti noderīgi, jo sniedza un pilnveidoja zināšanas fotogrāfēšanā jaunā līmenī. Bija patiess prieks apmeklēt lekcijas, kuras deva izpratni par fotogrāfēšanas mākslu un tehniku, kā arī aktīvi piedalīties praktiskās nodarbībās. Šo kursu laikā iemācījos redzēt fotogrāfijas, saskatīt tajās nianses, kurām līdz šim nepievērsu uzmanību, kā arī tās izvērtēt kritiskāk. Vislielākais paldies pasniedzējam par atvērtību un pozitīvismu, jo pasniedzēja klātbūtne neradīja 'nezinīša' efektu! :)" - Jūlija Brovkina (2015)

"Gribēju pateikt milzīgu paldies Artūram par lielisko iespēju - būt šeit, to visu redzēt, dzirdēt un galu galā arī apgūt. Tas bija ļoti noderīgi un interesanti. Paldies par apziņu, ka jebkurā brīdī var uzrakstīt un palūgt pec padoma. Paldies, ka padarīji pirmdienas vakarus īpašus un gaidīšanas vērtus. Paldies par iedvesmu darboties tālāk! Ļoti ceru, ka ceļi vel krustosies! Lai veicas! :)" - Kristiāna Kireile (2015)

"Sākšu ar to, ka man Tavas lekcijas un visa sagatavotā programma ļoti patika. Par cik biju un vēl joprojām esmu absolūts iesācējs, Tavi kursi man deva ieskatu ''fotogrāfu pasaulē''! :) Vienīgais, man bija nedaudz par īsu... :) gribās mācīties tālāk. Nezinu vai kādreiz gribētu būt kāzu fotogrāfs, bet portretus fotografēt vēlos noteikti." - Agnese Kizjalo (2015)

"Uz foto kursiem es atnācu ar domu, ka daudzas lietas es jau zinu un tādēļ man likās, ka man būs vieglāk! Bija lietas, ko es zināju, bet bija lietas, kuras es biju pilnībā aizmirsusi, kā piemēram „Zelta griezumu”, tas tik piedzīvojums! Ne velti saka, ka atkārtošana ir zināšanu māte un man tiešām ir jāpiekrīt šim teicienam, jo tagad es noteikti „Zelta griezumu” neaizmirsīšu! Kā arī varu teikt, ka mana zināšanas ir nostiprinātas! Paldies Tev! Foto kursos vienmēr valdīja draudzīga un patīkama atmosfēra, kas, manuprāt, ir svarīga daļa no mācīšanas procesa! Es varētu ieteikt to, ka būtu forši, ja tiktu izveidota nākoša līmeņa kursi, kur tiktu apskatīts dziļāk daļa no šīm tēmām, kā kompozīcija, tehniskā puse, varbūt foto stili un tā tālāk! Būtu forši! Es noteikti pieteiktos! :)" - Linda Liepiņa (2015)

"Vēlos pateikt, ka katru pirmdienu kursus apmeklēju ar lielu prieku! Lielisks, radošs, atvērts un atraktīvs pasniedzējs dalījās savās zināšanās un pieredzē ar katru kursantu. Neskopojās ar padomiem, uz katru jautājumu saņēmu atbildi un sīkāku paskaidrojumu. Individuāla pieeja. Labi papildināju savas iemaņas. Esmu ieinteresēta turpināt studijas nākošajā līmenī. Liels paldies!" - Helēna (2014)

"Paldies! Paldies, ka sniedzi ieskatu un pamatzināšanas foto mākslā! :) Fotografēšana mani ir aizrāvusi, tāpēc uz katru nodarbību gāju ar lielu interesi! Visu bija iespēja apgūt viegli! Jo Tu runāji mums saprotamā valodā :) un tas ir ļoti svarīgi! Papildus vienmēr katru reizi nosūtot mums kādu interesantu saitu un atgādināumu par mājas darbiem :) Ļoti personīga pieeja, tas priecē! Man prieks, ka izvēlējos apgūt pamatus pie Tevis!" - Maija (2014)

"Man ļoti patika, ka no visa bija pa bišķim, lai saprastu kopsakarību un kā labāk rīkoties vienā vai otrā situācijā. Pat ja katru dienu nefotogrāfē, atmiņā daudz interesanta ir palicis. Kā arī tagad skatos apkārt pavisam citu skatu." - Ieva (2013)

"Paldies TEV! Bija nudien ļoti interesanti. Ja ierados, kā absolūta iesācēja, nezinot un baidoties pogas grozīt, tad tagad skats uz fotogrāfijām ir gaužām cits. Mani ļoti iepriecināja praktiskie piemēri un Tava pieredze. Neaprakstāmi noderīgi bija arī kopīgie plenēri, jo tikai praktiski darot jau uzrodas kādas neskaidrības. Un šajos plenēros tās visas ātri atrisinājās. Man tiešām patika. Paldies!" - Sabīne (2013.g.)

"Man bija liels prieks, ka tieši Tu iepazīstināji mani ar svešo, plauktā putekļus krājošo, aparātu =D, Tev tiešām sanāk un jūtams, ka dari darbu pēc labākās sirdsapziņas. Paldies, ka fotokursu „Fotogarfēšanas pamati” programmu papildināji ar savu pieredzi, tas bija aizraujoši. Ikviena nodarbība bija interesanta (pat "nenormāli" tehniskās tēmas mācēji paskaidrot saprotami un vienkārši =)" - Zinta (2013.g.)

"Laikam jau tā ir taisnība, ka dzīvē nav nejaušību un katrs ceļā sastaptais cilvēks mums sūtīts ar īpašu mērķi. Man ir prieks, ka nejauši ieraugot sludinājumu par topošajiem fotokursiem „Objektīvs.lv” bija palikusi viena brīva vieta, kā reiz priekš manis un ka kursus vadīji tieši Tu. Trīs mēnešus, katru pirmdienu es ar prieku mēroju 150 km garu ceļu, lai katrā lekcijas reizē uzzinātu ko jaunu, un galvenais saprastu, ko es ar savu fotoaparātu kopā varu paveikt. Tu jau otrā lekcijā, vienkāršā veidā devi skaidru izpratni par agrāk tik nesaprotamajiem režīmiem, par to, kas ir laba fotogrāfija. Protams, pirms tam biju mēģinājusi to apgūt pašmācības ceļā, bet tas nav tas, ko var dot viens zinošs pasniedzējs. Svarīgs ir ne tikai mērķis, bet arī ceļš, kas noiets, lai to paveiktu. Pamati ir apgūti, un skaidrs, ka darāmā daudz, bet mērķis man ir - radīt labas fotogrāfijas. Paldies Tev no sirds, ka man bija tā iespēja apgūt fotogrāfēšanas pamatus tieši Tavās lekcijās. Labprāt turpinātu iesākto, vēlētos kādu reizi pamēģināt fotogrāfēt arī studijā. Fotogrāfija mani ir aizrāvusi, un ja nu kaut kas tāds nākotnē plānojas, droši atceries par mani. Būšu atkal gatava traukties Rīgas virzienā pretīm jaunām zināšanām. Paldies par kopā pavadīto laiku runājot, analizējot, domājot un radot fotogrāfijas! Tev novēlu lai laika pietiek visām radošajām idejām, un tagad kaut kur lasot vārdu Artūrs Romanovskis - es ar prieku varēšu teikt: „Tas bija mans pirmais foto kursu pasniedzējs, kurš pamudināja neapstāties, bet mācīties tālāk, darīt un tad jau rezultāts būs!" - Aivita Emerberga (2012.g.)

"Ar kursiem esmu ļoti apmierināta. Pasniedzējs Artūrs māk ieinteresēt katrā nodarbībā, skaidri izskaidrot vielu un iedot maksimāli daudz zināšanu. Kursu laikā es guvu tik daudz pozitīvu emociju, ka gribās turpināt iesākto un tam man ir jāpateicas pasniedzējam. Milzīgs Jums paldies, pasniedzēj! :)" - Larisa (2012.g.)

"Visā visumā, protams, esmu sajūsmā un man tiesam patika! :) Gribējās nedaudz ilgāk, lai kursi ietu. Kursos jutos mājīgi un katru nedēļu ar lielu nepacietību gaidīju kursu, lai varētu kaut ko jaunu uzzināt un iegūt. Protams, arī skolā biju nedaudz apguvusi fotografēsanu, bet tas bija savadak, jo tur bijām daudz cilvēki, skolotājam nebija prekš visiem laiks un tādā gadijumā arī zināsanas visiem nebija vienadas. Bet te bija mazs jauks kolektīvs. NOTEIKTI labprat izietu pie jums otro līmeni kopā. Ceru, ka varbut kaut kad tas piepildisies! :) Lai veicas ari turpak un lai pietiek speks un laiks visiem sapniem! :)" - Elza Miškina (2012.g.)

"Gribēju pateikt lielu paldies par interesantām un aizraujošām lekcijām. Ieguvu noderīgu un laba informāciju, kā arī izpratni par fotografēšanu! Lekcijas bija ļoti labas un piesātinātas ar materiāliem un informāciju! Vēlreiz liels paldies par iegūto!" - Inese (2012.g.)

"Skolā bija tādi labie skolotāji, kuri mūs uztvēra kā kolēģus, nevis skolniekus, tai pat laikā ielika mūsu mazajos prātiņos daudz dzīves gudrību. Arī Tu, Artūr, ar savu entuziasmu un mīlestību pret savu darbu, daudz iemācīji, iepazīstināji ar šo mākslu, liki sākt skatīties citādāk uz fotogrāfijām. Tu proti komunicēt ar cilvēkiem, ar saviem kursantiem, tāpēc nešaubos, kādēļ ļoti daudzi grib, lai tieši Tu iemūžini viņu skaistākos dzīves mirkļus. Es noteikti turpināšu fotografēt, jo tas ir pārāk patīkami, lai to nedarītu :) Paldies!" - Sintija Dimitrijeva (2012.g.)

"Man ļoti, ļoti patika :) Jau pēc pašas pirmās nodarbības sāku pilnīgi savādāk skatīties uz fotogrāfijām, ieraugot vairs ne tikai paša fotografējamā objekta skaistumu, īpašības, nianses, bet jau visu fotogrāfiju kopumā. Patiesi labā fotogrāfijā tiešām ir jāiegulda pamatīgs darbs. Uz kursiem gāju ar mērķi apgūt galvenokārt fotografēšanas tehnisko pusi, bet prieks, ka iemācījos daudz ko vairāk. Tagad atliek tikai eksperimentēt ar to, ko esmu iemācījusies, lai to, ko es esmu saskatījusi, tās sajūtas un emocijas, caur fotogrāfiju spētu nodot arī citiem. Veiksmi un izturību, izglītojot nākamos topošos fotogrāfus arī turpmāk, jo tas, ko Tu dari un kā to dari, ir patiesi vērtīgi! :)" - Ineta Ofmane (2011.g.)
 
"Nevienu brīdi nenožēloju, ka starp  fotogrāfēšanas kursu klāsta izvēlējos tieši šos kursus. Jau pašā sākumā biju patīkami pārsteigta par jauno pasniedzēju. Manuprāt, tieši tādēļ bija viegli sadarboties, jo nebija sajūta, ka, Tu, justos pārāks un gudrāks par mums. Pozitīvi tas, ka biji ieinteresēts atbildēt uz visiem jautājumiem.. Apjomīgā informācija tika pasniegta ļoti saprotamā veidā un laiks pagāja ātri, tad nozīmē, ka lekcijas bija interesantas :)" - Nadīna K (2011.g.)

"Vispirms jau paldies par ievadu fotogrāfēšanā. Pats galvenais, ka tagad zinu vairāk, nekā pirms kursiem. Tas vien jau nozīmē, ka kurss bija vērtīgs un noderīgs. Līdz 2. līmenim man gan vēl par agru - jāiemācās praksē izmantot jau esošās zināšanas, pirms censties apgūt visu un uzreiz." - Dzintars Dzenis (2011.g.)
 
"Man patika....tiešām! Esmu tagad daudzas reizes tuvāka ar savu fočiku, jo saprotu, kāpēc viņam kaut kas nepatīk un nedara tā kā es to gribu. Bet protams ir viens mīnus šiem kursiem, tagad ārkārtīgi gribas labāku objektīvu. :) Varbūt praktiskajās nodarbībās, kur gribēji vairāk kompozīciju, mēs tikai bliezām, bet tas tikai tāpēc ka vēl jo projām nemācējām salikt visu uzreiz kā vajag. Kopumā varu pateikt ka ne sekundi nav žēl iztērētais laiks un nauda. Priekš manis bija ļoti noderīgi." - Inga Māliņa (2010.g.)

"Paldies par pacietību, nodarbībām, veltīto laiku fotoplenēros un galvenais - tagad ne tikai gribam, bet zinām KĀ... Mēs bijām skolnieki kā kaktusi - mēmi, domīgi, durstīgi, bet unikāli. Ja varējāt zināšanas iedot mums, pat kaktusi sapratīs." - Baiba, Nora, Madara, Egita, Baiba, Natālija un Baiba (2009.g.)

"Artūr, pabeidzot šos kursus, es uzzināju ļoti noderīgas lietiņas, knifiņus, kas tiešām palīdz. Kā arī sapratu, ka vēl daudz kas priekšā! Patika bilžu analīze, tagad pati sāku pamanīt savas kļūdas." - Laura (2009.g.)
 
 "Esmu priecīga, ka izvēlējos tieši šos kursus, lai gan, atdzīšos godīgi, kad uzzināju, ka kursus vada tik jauns cilvēks, tad nedaudz šaubījos. Bet nekļūdījos, jo ne jau gadi ir tas svarīgākais, bet attieksme. Uzreiz var redzēt, ka Tu savu darbu mīli, strādā ar atdevi un, ka Tev ir svarīgi, lai mēs saprastu, ko Tu gribi mums iestāstīt :)) man liekas, ka tas arī ir galvenais." - Sandra (2008.g.)